Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powiatowe Święto Ludowe i 150-lecie Kółka Rolniczego w Przemęcie

W niedzielę 15 maja 2016 r. o godz. 14.00 uroczystą mszą świętą rozpoczęło się Powiatowe Święto Ludowe i obchody z okazji 150-lecia Kółka Rolniczego w Przemęcie. Po mszy św. w towarzystwie orkiestry dętej poczty sztandarowe i uczestnicy przeszli do Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Przemęcie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Gospodarzami uroczystości byli: Prezes Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego, przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wita; Prezes Zarządu Gminnego Przemęckiego Polskiego Stronnictwa Ludowego – Starosta Powiatu Wolsztyńskiego Janusz Frąckowiak, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, członek zarządu powiatu Leszek Rubach i Prezes Kółka Rolniczego w Przemęcie Andrzeja Thiel. W obchodach wzięli udział także: poseł na Sejm RP Krzysztof Paszyk, wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, starosta powiatu leszczyńskiego, zielonogórskiego, wójtowie gminy Przemęt i Siedlec, w-ce prezes Banku Spółdzielczego we Wschowie, dyrektor Banku Oddział w Przemęcie, radni gminni i powiatowi, ks. proboszcz, prezes Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Przemęcie, sołtysi, strażacy, mieszkańcy.
Podczas oficjalnych wystąpień zostały wręczone na ręce prezesa Kółka Rolniczego w Przemęcie życzenia z okazji 150-lecia istnienia kółka. Na zakończenie uroczystości odśpiewano Rotę. W drugiej części odbyły się występy artystyczne przygotowane przez dzieci z Przedszkola Samorządowego w Przemęcie, pokaz judo w wykonaniu uczniów z Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo-Pohl z Przemętu oraz swoje umiejętności w tańcach latynoamerykańskich pokazali tancerze ze Szkoły Tańca Latino z Wolsztyna. Gwiazdą wieczoru Powiatowego Święta Ludowego był zespół disco-polo The Lovers, a po koncercie zespołu odbyła się zabawa taneczna.
W imieniu gospodarzy dziękuję sponsorom za wsparcie finansowe oraz wszystkim osobom za zaangażowanie i pomoc przy organizacji tej uroczystości.

J. Karkowska

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1