Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powitanie lata w Przemęcie

Na przemęckim festynie „Powitanie lata” połączonym z Gminnymi Zawodami Sportowo-Pożarniczymi w niedzielę 19 czerwca bawiły się setki osób – dzieci i dorosłych. To za sprawą świetnej pogoda i mnóstwa atrakcji – zarówno tych artystycznych na scenie, jak i tych, które można było odnaleźć na licznych stoiskach. Szczególnie najmłodsi mieli ogromny wybór propozycji. Mogli m.in. poszaleć w stworzonym specjalnie dla nich kąciku zabaw i na ogromnym dmuchanym klaunie. Dużym zainteresowaniem dzieciaków cieszyły się również animacje, konkursy i zabawy prowadzone w pirackim klimacie. Piraci do zabawy i udziału w licznych konkursach zachęcały nie tylko dzieci, zresztą ich nie trzeba było zachęcać, ale także rodziców. Najmłodsi chętnie korzystali również z możliwości pomalowania twarzy w wybrany przez siebie wzór. Na stoisku Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie powstawały więc księżniczki, tygrysy, motylki i spidermani. Ci ostatni, jak mówi autorka malunków, Jolanta Flieger, cieszyli się największym powodzeniem.
Na scenie natomiast imprezę rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz występ mażoretek „Vena” działających przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie. Oba zespoły zaprezentowały się rewelacyjnie. Po koncercie wszystkich zgromadzonych przywitała Wójt Gminy Przemęt, Dorota Gorzelniak, która wspomniała o ostatnich sukcesach zespołów działających w GCKiB w Przemęcie, a także wyraziła radość z faktu, iż do organizacji i udziału w festynie włączyły się firmy z gminy Przemęt. W tym miejscu warto dodać, iż swoje stoiska i prezentacje na imprezie zorganizowała firma Łabimex, zajmująca się produkcją przetworów spożywczych, a także Hotel Trzy Jeziora z Wielenia, który zapraszał do korzystania ze SPA oraz sali zabaw.
Na scenie rewelacyjnie zaprezentowały się przedszkolaki oraz uczniowie przemęckich szkół. Swoje umiejętności wokalne i taneczne pokazali przedszkolacy z Radomierza, Przemętu, Perkowa, Moch, Nowej Wsi, Bucza, Kluczewa i Kaszczoru. Ogromne brawa dla dzieci i opiekunów! Występy były rewelacyjne! Dzieci ze szkoły z Biskupic wystąpiły w piosence „Kolorowy wiatr” z układem tanecznym, natomiast uczniowie z Przemętu zaprezentowali się w anglojęzycznym przedstawieniu, pokazie aerobiku oraz świetnym występie muzyczno-wokalnym. Wszyscy artyści zebrali ogromne brawa. Nie mogło oczywiście zabraknąć koncertu zespołu „Gioielli” z GCKiB w Przemęcie, którego członkowie w ostatnim czasie odnieśli wiele sukcesów.
Następnie na scenie pojawili się chłopaki z zespołu „Two Boys”, którzy w rytmie przebojów disco polo rozbawili i roztańczyli przemęcką publiczność. Było bardzo energetycznie! Zespół podczas koncertu rozdawał swoje płyty, które po występie artyści bardzo chętnie podpisywali.
Wreszcie na koniec przyszedł czas na zabawę taneczną przy muzyce DJ Beja. Mimo, że na początku zabawy lunął deszcz wszyscy bawili się świetnie do późnych godzin nocnych.
Warto również dodać że, na imprezie można było dobrze zjeść. Stoisko gastronomiczne miała firma „Morena” ze Starkowa. W ten ciepły i słoneczny dzień dużym powodzeniem cieszyły się również lody i gofry. Dzieci mogły także „naciągnąć” rodziców na zabawkę lub kolorową watą cukrową.
Wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji imprezy bardzo dziękujemy. Szczególnie podziękowania dla Firmie AUTO-PLUS za wsparcie finansowe.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1