Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Robocze spotkanie starosty i wójta z sołtysami

21 czerwca br. w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Przemęcie odbyło się robocze spotkanie Starosty Powiatu Wolsztyńskiego, Janusza Frąckowiaka i Wójta Gminy Przemęt, Doroty Gorzelniak z sołtysami z terenu gminy Przemęt. Na spotkaniu była również Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Wolsztyńskiego, Aleksandra Żurek, która omówiła zmiany jakie wprowadzane są w prawie wodnym – przedstawiła projekt zmieniający opłaty za pobór wody. Ponad to Kierownik Biura Gospodarki Nieruchomości, Renata Zmuda-Sadowska poinformowała o zmianach w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego. Nowe prawo przewiduje, że zasadniczo nabywcami nieruchomości będą mogli zostać wyłącznie rolnicy indywidualni.
Na spotkaniu poruszono trwający od wielu lat problem wolsztyńskiego szpitala. Starosta Janusz Frąckowiak zapowiedział, że jest otwarty na spotkania i pytania mieszkańców w tej sprawie.
Tematem zebrania była również budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz przeprowadzanie kontroli zagospodarowania ściekami. Informacje w tych sprawach przedstawił Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Sportu UG Przemęt, Andrzej Smolarek. Omówiono również realizację funduszu sołeckiego. Tu informację przedstawiła Iwona Gawron z UG Przemęt.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1