Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

V Plener Malarski nad Jeziorem Wieleńskim

Od 14 do 18 czerwca br. na ziemi przemęckiej odbywał się V Plener Malarski nad Jeziorem Wieleńskim, którego organizatorem było Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Cystersów „Razem”. W tym roku do udziału w imprezie zaproszono profesjonalnych artystów poznańskiej i zielonogórskiej Akademii Sztuk Pięknych i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. W plenerze wzięli udział: Marzena Karpińska, Elżbieta Skibicka, Andrzej Karpiński, Danuta Krzyżanowska, Teresa Karwecka-Górska, Krzysztof Szygenda, Izabela Topczewska, Grażyna Onichimowska, Jędrzej Grunt, Halina Sobolewska, Piotr Łakomy.
– Każdy z artystów jest niesamowitą osobowością i prezentuje oryginalną twórczość – mówi komisarz pleneru Ewa Jasek.
Wśród powstałych dzieł dominowały wieleńskie krajobrazy. Artyści prowadzili również warsztaty plastyczne dla dzieci. Pod okiem profesjonalistów rozwijały swoje umiejętności malarskie w połączeniu z wykładami na temat mało znanych technik malarskich takich jak: malowanie na jedwabiu, decoupagu, tworzenie lalek tzw. tidl, malarstwie bez faktury.
Wernisaż powstałych prac odbył się w sobotni wieczór w restauracji Santana w Wieleniu. Imprezę prowadziła komisarz pleneru Ewa Jasek jednocześnie artystka i autorka wystawionych prac. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się dwa plakaty abstrakcyjne wykonane grupowo przez dzieci.
Uwieńczeniem wernisażu był piękny, nastrojowy, a zarazem romantyczny koncert zespołu „Delikatni” z Poznania w składzie Piotr Łakomy ( jednocześnie artysta pleneru), Małgorzata Franek-Malinowska i Grzegorz Grześkowiak.
Powstałe prace będzie można oglądać na wystawie poplenerowej w budynku dawnego kościoła ewangelickiego w Kaszczorze. Zapraszamy!

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1