Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

To było udane lato w bibliotece GCKiB Przemęt

Codziennie, przez cały sierpień, w bibliotece GCKiB w Przemęcie odbywały się zajęcia, w których uczestniczyła spora grupa dzieci w wieku szkolnym. Każdego dnia na uczestników „Lata w bibliotece” czekały nowe niespodzianki. W poniedziałkowe poranki dzieci w wakacyjnym kinie oglądały filmy animowane. W sierpniowe środy z kolei odbywały się zajęcia plastyczne ,,Coś z niczego”. W czasie wakacji w bibliotece zorganizowano również kilka spotkań z ciekawymi osobami. Było m.in. spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Wolsztynie, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie podczas wakacji i zaprezentowali policyjny sprzęt. pokazali radiowóz. Gościem w bibliotece była również Katarzyna Jęczmionka z Biura Promocji i Turystyki w Wolsztynie, która m.in. opowiadał o parowozach i zabytkach Wolsztyna. Gościem była także Dagmara Angier-Sroka, która poprowadziła zajęcia plastyczno-techniczne. Pani Dagmara pokazała dzieciom, co można zrobić z pozoru niepotrzebnych rzeczy. Z kolei z techniką decoupage zapoznała dzieci Ewa Przydróżna. Ostatnim z zaproszonych gości był fotograf Tomasz Paterek, który opowiedział dzieciom o tym, jakimi technikami posługuje się podczas robienia zdjęć. Gość pokazał też wiele ciekawych fotografii, na których uwiecznił m.in. zwierzęta, krajobrazy i „duchy” z nadmorskiego mola.

Oprócz zajęć w bibliotece, zorganizowane trzy wycieczki. Na pierwszą grupa dzieci wybrała się do Kościana do parku zabaw Nenufar Club. Tam wszyscy bawili się w sali zabaw, a następnie wraz z piratami udali się w rejs dookoła świata w poszukiwaniu białego nenufaru. Celem kolejnej wycieczki było Leszno i wizyta w drukarni HAF. Uczestnicy wyprawy zobaczyli jak powstaje książka i nie tylko. Odwiedzili również Radia ELKA, gdzie podczas rozmowy z dziennikarzami dowiedzieli się jak powstaje audycja. Pobyt w Lesznie umilił spacer po mini zoo. Na ostatnią wycieczkę dzieciaki pojechały do Zielonej Góry. Było ciekawie i słodko. Najpierw w Planetarium Wenus dzieci mogły obejrzeć sferyczny trójwymiarowy film ,,Ziemia, księżyc i słońce”, a następnie w Centrum Przyrodniczym poznać wiele ciekawostek przy 32 stanowiskach doświadczalnych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z ponad 3 tys. metalowych szpil, za pomocą których można było odcisnąć swój kształt. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Krainie Słodkości. Podczas pokazu wszyscy z zainteresowaniem oglądali proces produkcji słodyczy, a na koniec każdy skręcał własnego, pysznego lizaka. Atrakcji nie zabrakło!

Na koniec „Lata w bibliotece” ich najbardziej wytrwali uczestnicy otrzymali nagrody książkowe z wydawnictwa Zysk i Spółka z Poznania oraz upominki przygotowane przez Gminę Przemęt oraz GCKiB w Przemęcie.

Organizacja zajęć oraz wyjazdów dla dzieci możliwe były dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Gminę Przemęt w ramach działań profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej. Dziękujemy!

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1