Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Średniowieczny Jarmark w Przemęcie – konkurs na strój historyczny

To był jarmark! Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i wyśmienite swojskie jadło! Bardzo liczni uczestnicy VI Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego, który odbył się 10 września br. w Przemęcie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Każdy – mały czy duży, znalazł sporo dla siebie. Naprawdę było co robić!

Imprezę jak co roku rozpoczął konkurs na dawny strój, w którym udział wzięło ponad 200 dzieci z przemęckich przedszkoli i szkół. – Trzeba przyznać, że prezentacje z roku na rok są coraz ciekawsze. Dzieci, rodzice i nauczyciele wkładają w ich przygotowanie naprawdę dużo wysiłku, za co bardzo im dziękuję! – mówi Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, głównego organizatora konkursu i całego jarmarku.

W tym roku do zabawy obok grup przedszkolnych i szkolnych zaproszono także wszystkich chętnych, w tym także dorosłych. Każdy kto tego dnia przebrał się w historyczny strój otrzymał nagrodę. Dzieci i młodzież z grup przedszkolnych i szkolnych otrzymały książkę „Jak Mieszko chrzest przyjmował” natomiast osoby startujące w kategorii indywidualnej otrzymały po 5 groszy przemęckich, za które można było zakupić pyszne potrawy na stoiskach kół gospodyni wiejskich. Najlepsze stroje zostały dodatkowo nagrodzone.
W konkursie wzięło udział 5 przedszkoli, 4 szkoły podstawowe, 2 gimnazja oraz jedna szkoła ponadgimnazjalna. W sumie zaprezentowały się jak 225 osoby, w tym 16 osób w kategorii otwartej dla wszystkich.
Kategoria grup przedszkolnych: I miejsce – Przedszkole w Kaszczorze, II miejsce – Przedszkole w Perkowie, III miejsce – Przedszkole w Radomierzu, wyróżnienie – Przedszkole w Buczu i Przedszkole w Nowej Wsi.
Kategoria grup szkolnych: I miejsce – Szkoła Podstawowa w Mochach, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Starkowie, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Biskupicach, wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Przemęcie.
Kategoria grup gimnazjalnych: I miejsce – Gimnazjum w Kaszczorze, II miejsce – Gimnazjum w Przemęcie.
Kategoria grup ponadgimnazjalnych: I miejsce – Szkoła Ponadgimnazjalna w Przemęcie.
Kategoria indywidualny strój (dzieci ze szkół): I miejsce – Pszczelarz Miłosz z Przedszkola w Perkowie, II miejsce – Dobrawa (żona Mieszka) SP w Starkowie, III miejsce – Wieśniak Filip z Przedszkola w Buczu, wyróżnienie – Średniowieczna Czarownica z Gimnazjum w Przemęcie oraz dwóch rozbójników z Przedszkola w Kaszczorze
Kategoria indywidualny strój (z poza szkół): I miejsce – Malutka Wieśniaczka Alicja z Kementz, II miejsce – Kat Damian ze Śmigla, III miejsce – Rycerz Wiktor z Błotnicy, wyróżnienie – Mały Rycerz Hugo.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1