Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Średniowieczny Jarmark w Przemęcie – w wiosce rzemieślników i na placu zabaw

To był jarmark! Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i wyśmienite swojskie jadło! Bardzo liczni uczestnicy VI Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego, który odbył się 10 września br. w Przemęcie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Każdy – mały czy duży, znalazł sporo dla siebie. Naprawdę było co robić!

Podczas jarmarku na placu przy przemęckim kościele stanęła również najprawdziwsza Średniowieczna Wioska Rzemieślnicza oraz Średniowieczny Plac Zabaw. To tu młodzi i starsi liczni miłośnicy średniowiecza zaliczali zadania w specjalnym konkursie przygotowanym przez organizatorów. Zabawa polegała na wykonaniu na 10 stoiskach określonych zadań i zdobyciu na specjalnej karcie pieczęci potwierdzającej to. Wśród wszystkich uczestników, a było ich bardzo dużo, rozlosowano nagrody.
A zadanie było sporo do zrobienia, bo i u średniowiecznego skryby i u iluminatora, ale tez u garncarza i u tkaczki. Było również czerpanie papieru, strzelanie z łuku, burzenie zamku i olbrzymia gra planszowa. Oprócz tego był też kowal, kat i młynarz czyli najważniejsze osoby w średniowiecznej osadzie.
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się Zagroda Kmiecia z żywym inwentarzem. Dzieci spędzały tam naprawdę dłuuuugi czas.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1