Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Seniora w Solcu

Pierwsza sobota października 2016 roku była wyjątkowym dniem dla członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Solca. Tego dnia uroczyście obchodzono 25-lecie istnienia Koła. Uroczystość ta połączona była z Dniem Seniora i odbyła się w sali wiejskiej w Solcu, gdzie zebrali się członkowie Koła i zaproszeni goście. Wszystkich przywitał przewodniczący Koła – Franciszek Żok.
Koło rozpoczęło swoją działalność w marcu 1991 roku, liczyło wówczas 30 członków. Do pierwszego zarządu wybrani zostali: Zygmunt Muszyński – przewodniczący, Stanisław Piskorski – zastępca, Helena Muszyńska – sekretarz i Helena Skorupińska – skarbnik. Na przestrzeni lat liczba członków się zmieniała. Do Koła należeli nie tylko mieszkańcy Solca, ale też sąsiednich miejscowości. Dziś Koło liczy sobie 38 członków, a zarząd tworzą Franciszek Żok – przewodniczący, Zenon Nowacki – sekretarz, Helena Skorupińska – skarbnik. Warto dodać, że pani Helena Skorupińska pełni tę funkcję od początku, czyli 25 lat.
Z okazji jubileuszu na ręce przewodniczącego Koła życzenia i gratulacje złożyli m.in. Starosta Wolsztyński – pan Janusz Frąckowiak i Wójt Gminy Przemęt – pani Dorota Gorzelniak.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze./oprac. RL

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1