Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

HKS Azymut Mochy na Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno- Krajoznawczej Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego

W niedzielę 9.10 w Lusowie k.Poznania odbyła się Olimpiada Wiedzy Turystyczno- Krajoznawczej Mieszkańców Wsi Województwa Wielkopolskiego. Na starcie stanęło 36 zawodników reprezentujących 7 powiatów Wielkopolski. Powiat wolsztyński reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny- wszyscy to zawodnicy klubu HKS Azymut Mochy.
Uczestnicy Olimpiady rywalizowali w 3 konkurencjach. Najpierw rozwiązywali test, gdzie znalazło się 50 pytań dotyczących wiedzy krajoznawczej o Polsce, wiedzy o Wielkopolsce a także znajomości znaków topograficznych i mapy. Najlepiej z naszych reprezentantów test rozwiązała Nadia (35 poprawnych odpowiedzi).

Kolejna konkurencja to tor przeszkód na rowerze. Tu z Azymuciaków najszybszy i bezbłędny był Nikodem.

Na koniec nasza najmocniejsza konkurencja – marsz na orientację. Należało w jak najszybszym czasie odnaleźć zaznaczone na mapie PK ale w terenie stały także mylne PK. I tu niespodzianka- najlepszą zawodniczką tej konkurencji była Nadia.
W klasyfikacji generalnej indywidualnie Gracjan zgromadził 154 punkty i zajął 3 miejsce. Tuż za nim byli: Kasia Nowacka i Nikodem Seidel ze 152 punktami.
Drużynowo zespół w składzie: Kasia Nowacka, Julia Seidel i Gracjan Cupryś zajęli 2 miejsce (448 punktów) i tym samym będą reprezentować wraz z drużyną z Szamotuł (463 punkty) Wielkopolskę na zawodach krajowych w Zakopanem. Druga drużyna (Nadia Kędzierska, Nikodem Seidel i Alex Grobelny) niewiele straciła do starszych kolegów zdobywając w sumie 433 punkty.

img_7852-jpg

opracowała: Bożena Kurzawa

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1