Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prezentacja projektu „Rżnięcie po dawnemu”

We wtorek, 11 października 2016 r., komisja oceniająca projekty zgłoszone do konkursu na działania proekologiczne i prokulturowe w Wielkopolsce, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski, zapoznała się z działaniem zgłoszonym do tegorocznej edycji konkursu przez Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. Prezentację realizacji projektu zorganizowano w Gospodarstwie Agroturystycznym „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie. Nie przypadkowo wybrano to miejsce. Zgłoszony przez GCKiB w Przemęcie projekt dotyczył organizacji imprezy „Rżnięcie pod dawnemu czyli pokaz dawnych metod żniwowania”, którą odbyła się 16 lipca br. właśnie w tej miejscowości.
O projekcie gościom opowiadał Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie. Na spotkaniu byli również mieszkańcy Kluczewa, przedstawiciele organizacji społecznych tu działających – OSP, KGW i Rady Sołeckiej na czele z sołtysem Jolantą Skoracką. Mieszkańcy również opowiadali o imprezie, której głównym celem było przybliżenie dawnych sposobów żniwowania oraz zwyczajów jakie panowały podczas żniw. A że ludzie w Kluczewie są bardzo pozytywni to było wyjątkowo wesoło.
Podczas wizyty u kowola nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w kuźni i pokazu kucia podkowy. Był też pyszny swojski poczęstunek, na który zawsze można tu liczyć. Dziękujemy gospodarzom!
Wyniki konkursu poznamy zapewne na przełomie 2016 i 2017 roku. Czekamy niecierpliwie.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1