Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Seniora w Kaszczorze

W tym roku Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kaszczorze już po raz 41. obchodziło Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Kaszczorze. O godz. 15.00 członkowie Koła i zaproszeni goście oraz zaprzyjaźnieni mieszkańcy okolicznych miejscowości zebrali się na Sali Floriana w Kaszczorze, gdzie wszystkich przywitała Przewodnicząca Koła Pani Lucyna Mitura. Swoją obecnością organizatorów zaszczyciły władze powiatowe, gminne i sołeckie. Obecni byli: Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Pani Anna Białek , Zastępca Wójta Gminy Przemęt, Pan Mariusz Silski, Z-ca Dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Pani Jadwiga Kasperska, Sołtys Kaszczoru, Pan Mirosław Jacyno, Dyrektor Zespołu Szkół w Kaszczorze, Pan Robert Szwed oraz przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich w Kaszczorze, Pani Danuta Kruk.
Goście składali seniorom życzenia i gratulacje.
Dzieci z Przedszkola i Zespołu Szkół w Kaszczorze, pod opieką Pani Moniki Miśko i Pana Adama Nowaka, uświetniły uroczystość swoim występem. Przedstawiły inscenizację legendy o Wyspie Konwaliowej znajdującej się na Jeziorze Olejnickim. Starsze dzieci śpiewały piosenki z dawnych lat.
Podczas uroczystości uhonorowano kwiatami, serdecznymi życzeniami i upominkami seniorki, które obchodziły w tym roku swoje 80-te urodziny. Gratulacje i upominki wręczył jubilatkom Mariusz Silski, składając również życzenia w imieniu władz gminy. Jubilatki – Pani Maria Potyra i Pani Urszula Szkudlarek, były bardzo wzruszone i podziękowały Zarządowi Koła za przygotowanie tak miłej niespodzianki. Wszyscy obecni zaśpiewali jubilatkom „Sto lat”.
Po części oficjalnej i artystycznej rozpoczęła się zabawa. Seniorzy po raz kolejny pokazali jak świetnie potrafią się wspólnie bawić, mimo różnych dolegliwości. W rodzinnej i miłej atmosferze tańce trwały do późnych godzin wieczornych.
Następnego dnia delegacja Zarządu Koła złożyła otrzymane wiązanki kwiatów na mogiłach byłych Przewodniczących Koła ERiI w Kaszczorze.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1