Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Projekt GCKiB nagrodzony przez Marszałka Wielkopolski

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie po raz kolejny nagrodzone! Tym razem nagrodę Marszałka Wielkopolskiego w konkursie na działania proekologiczne i prokulturowe zdobył projekt „Rżnięcie po dawnemu”, czyli letnia impreza przybliżająca mieszkańcom i turystom dawne metody żniwowania. Nagrodę odebrał Maciej Ratajczak, dyrektor GCKiB w Przemęcie, współpomysłodawca i prowadzący imprezę oraz Jolanta Flieger z GCKiB.
– To już siedemnasta edycja konkursu, więc świadczy to o tym, że mieszkańcy wsi, miasteczek bardzo potrzebują takich impulsów do działania. Oprócz działań proekologicznych i prokulturowych to przede wszystkim integracja społeczna – powiedziała wręczając nagrody zwycięzcą Marzena Wodzińska, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Dla przemęckiej kultury była to już piąta nagroda. Wcześniej podobne wyróżnienia za swoją działalność przemęcka kultura zdobywał w latach 2009, 2010, 2012 i 2015. – Zawsze były to projekty, które zakładały pobudzanie do aktywności mieszkańców gminy – mówi Maciej Ratajczak. – Były to też działania nie pochłaniające znacznych środków finansowych. Staramy się z niczego zrobić coś, bo najważniejszy jak uczy doświadczenie jest pomysł.
Tegoroczna nagroda przyznana została za zorganizowanie imprezy „Rżnięcie po dawnemu”, na której uczestnicy poznawali dawne metody żniwowania. Przemęcki projekt spodobał się na tyle, iż znalazł się wśród 17 najlepszych nagrodzonych i otrzymał najwyższa nagrodę. – Obok prestiżu nagroda ma także wymiar finansowy, gdyż otrzymaliśmy 6000 zł – mówi Maciej Ratajczak. – Środki te na pewno zostaną przeznaczone na organizację kolejnej edycji tej imprezy. Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Kluczewa, gdzie odbywała się impreza, za pomoc przy jej organizacji. Dziękuję Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, strażakom z OSP Kluczewo i wszystkim, którzy włączyli się w jej przygotowanie.
Zadowolenia nie kryła obecna na gali wręczenia nagród, wójt Dorota Gorzelniak, która zachęca inne jednostki i organizacje z gminy do udziału w tym konkursie. – Wiele działań podejmowanych w naszej gminie może z sukcesami rywalizować o nagrody. Warto więc startować w konkursie.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1