Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Stop pożarom traw

Państwowa Straż Pożarna rozpoczyna kampanię pod hasłem „STOP pożarom traw”. Wypalanie traw co roku niesie ze sobą śmiertelne żniwo oraz duże straty materialne. W 2016 roku do gaszenia pożarów traw w Polsce zużyto aż 67 373 000 litrów wody, straty oszacowano na 8 700 000 zł, a strażacy tego typu interwencji wyjeżdżali średnio co 14 minut.

Najczęstszą przyczyną pożarów są nieprzemyślane wybryki dzieci i młodzieży oraz brak rozsądku osób dorosłych, które w ten sposób chcą usunąć suchą roślinność z pól i przydomowych działek. Wypalanie traw i zarośli niszczy przyrodę i wbrew obiegowym opiniom, nie przynosi żadnych korzyści. W płomieniach ginie wiele zwierząt. Pogarsza się również stan powietrza. Wypalanie traw niesie za sobą także zagrożenia dla ruchu drogowego oraz dla zdrowia i życia ludzi.

Oprócz tego, że wypalanie traw jest szkodliwe i niebezpieczne, to jest także nielegalne. Grozi za nie kara grzywny w wysokości 5 tys. zł. W przypadku spowodowania przez dym lub ogień palących się traw zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego lub mienia, wypalanie może stanowić przestępstwo, za które grozi sprawcy kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W ramach kampanii „STOP pożarom traw” uruchomiona została strona internetowa www.stoppozaromtraw.pl na której przedstawione zostały informacje dotyczące zagrożeń wynikających z wypalania traw.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1