Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

X JUBILEUSZOWA GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

X JUBILEUSZOWA GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe z Oddziałem Integracyjnym w Mochach odbyła się 17 maja 2017 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół w Mochach

W rozgrywkach sportowych wzięło udział dziewięć drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Przemęt. W skład każdej ekipy wchodziły dzieci 5 i 6 letnie. Regulamin zawodów określał, ilu zawodników i w jakim wieku może wziąć udział w danej konkurencji. Przygotowano sześć konkurencji: „Sadzenie ziemniaków”, „Toczenie mega piłki”, „Tor przeszkód”, „Wieża z klocków”, „Rzuty do celu”, „Wielka sztafeta”. Celem zawodów było propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, zachęcanie do aktywności ruchowej, wzmacnianie wiary we własne siły,  przygotowanie dzieci do przeżywania sukcesu i skutecznego radzenia sobie z porażkami , wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego oraz dostarczenie dzieciom radości. Swoją sprawnością wykazali się również opiekunowie drużyn, którzy wzięli udział w jednej   z konkurencji- łapanie woreczków do pojemnika.

Wszyscy przedszkolacy byli w tym roku świetnie przygotowani. Wspaniale rywalizowali w poszczególnych konkurencjach. Odważnie stawali na starcie i precyzyjnie wykonywali wszystkie zadania. Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników zwinności, skoczności i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole.

Dzieci radziły sobie znakomicie we wszystkich konkurencjach, a widzowie żarliwie kibicowali swoim faworytom. Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski w składzie P. Joanna Karkowska, P. Alina Piotrowska, P. Melania Wysocka.

I miejsce wywalczyła drużyna z Moch,  II miejsce zespół z Kaszczoru, a III lokatę przedszkolacy z Bucza. Za swoje zaangażowanie wszystkie dzieci otrzymały medale, puchary i dyplomy ufundowane rzez Wójta Gminy Przemęt oraz piłki i słodki upominek sfinansowane przez Radę Rodziców przy Przedszkolu w Mochach.

Bardzo dziękujemy zawodnikom wszystkich drużyn za wspaniałą zabawę i wszystkim gratulujemy. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom, którymi byli Przedszkole    w Mochach na czele z Panią Dyrektor Barbarą Utrata i Gmina Przemęt – na czele z Panią Wójt Dorotą Gorzelniak, opiekunom drużyn, nauczycielom ze szkoły w Mochach – pani Adeli Piosik (która wspaniale prowadziła zawody),  pani Honoracie Paterek i panu Mateuszowi Wawrzyniakowi, rodzicom za sędziowanie i upieczenie ciasta, Zespołowi Szkół za udostępnienie Hali Sportowej.

Do zobaczenia za rok !!!

Aneta Hamrol

 

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1