Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

VII Średniowieczny Jarmark Cysterski w Przemęcie – było ekstra!!!

VII Średniowieczny Jarmark Cysterski w Przemęcie (9.09.2017) przeszedł do historii. To była wyjątkowo udana impreza na której nie zabrakło wielu atrakcji zarówno dla dorosłych jak i przede wszystkim dla dzieci.  Historia była tu naprawdę bardzo blisko.

Na VII Średniowiecznym Jarmarku Cysterskim w Przemęcie na zabrakło najmłodszych i ich prezentacji średniowiecznych strojów. Jak zwykle dzieciaki i rodzice nie zawiedli. Kolorowo i wesoło! No prawdziwe średniowiecze ? Dziękujemy wszystkim!
Już siódmy raz podczas Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie odbył się konkurs na dawny strój, w którym udział wzięli przedszkolacy i uczniowie z przemęckich przedszkoli i szkół. Oprócz grup zorganizowanych do konkursu zaproszono także wszystkich, którzy mieli średniowieczne przebranie.
W konkursie wzięły udział 3 przedszkola, 1 szkoła podstawowa i gimnazjum. W sumie zaprezentowało się 97 osób, w tym 4 osoby w kategorii indywidualnej.
Kategoria grup przedszkolnych:
I miejsce – Przedszkole w Kaszczorze,
II miejsce – Przedszkole w Przemęcie,
III miejsce – Przedszkole w Mochach.
Kategoria grup szkolnych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radomierzu.
Kategoria grup gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Mochach.
W kategorii indywidualnej zaprezentowali się: Anna Mazowiecka, Lady Salmakia z Czarnogrodu, Krwawy Kat Trialis i Rycerz Filip z Perkowa. W tej kategorii jurorzy nie przyznali miejsc – wszyscy otrzymali dyplmy oraz nagrody.
Każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało ufundowaną przez GCKiB w Przemęcie książkę „Zamki miały fosy i inne pytania na temat średniowiecza”, natomiast osoby startujące w kategorii indywidualnej otrzymały po 5 groszy przemęckich, za które mogły zakupić pyszne potrawy na stoiskach kół gospodyni wiejskich.
https://gckib.org.pl/2017,09,setka-kolorowych-strojow-ozdobila-sredniowieczny-jarmark-cysterski-przemecie/

Otwarty Turniej Łuczniczy o Złotą Konwalię! Ale było strzelanie! W turnieju udział wzięło 77 osób – 45 dzieci oraz 32 osoby dorosłe. Każdy z uczestników oddał po 6 strzałów, a więc maksymalnie można było zdobyć 60 punktów.
W Kategorii „Małe Strzały” najlepszy okazał się Patryk Jankowski, tuż za nim, na miejscu drugim był Klaudiusz Kiełczewski, a na trzecim Aga Olszewska. Dalej kolejno byli Oliwier Dydyna (miejsce IV), Dawid Przydróżny (miejsce V) i Tomasz Maćkowiak (miejsce VI).
Wśród dorosłych – „Duże Strzały”, najlepszy był Marcin Wojciech, który „wystrzelał” 57 punktów. Tuż za nim, na miejscu drugim był Przemysław Gąda, a na trzecim Bartosz Grajek. Dalej kolejno byli Piotr Słaby (miejsce IV), Łukasz Wachowiak (miejsce V) i Robert Olszewski (miejsce VI).
Nagrodami były m.in. plecaki, książki, płyty z filmami i muzyką. Najlepsi w obu kategoriach otrzymali statuetkę „Złota Konwalia”, łuk i książkę o tematyce historycznej.
https://gckib.org.pl/2017,09,turniej-luczniczy-o-zlota-konwalie-sredniowiecznego-jarmarku-przemecie/

Prawdziwym rajem dla dzieci podczas VII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie była wioska średniowiecznych rzemieślników oraz średniowieczny plac zabaw z karuzelą z epoki Mieszka. Na stoiskach za wykonanie zadania dzieci otrzymywały pieczecie na specjalnych kartach, które następnie brały udział w losowaniu wielu nagród.
https://gckib.org.pl/2017,09,wioska-sredniowiecznych-rzemieslnikow-plac-zabaw-epoki-miesza-atrakcjami-dla-najmlodszych-uczestnikow-jarmarku-przemecie/

Sporą publiczność podczas VII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie zgromadziło przedstawienie teatralne “Za siedmioma wiekami”. Opowieść dla dzieci i dla dorosłych ze sporą dawką humoru i aktywnym udziałem publiczności. Rewelacja!
https://gckib.org.pl/2017,09,zabawne-przedstawienie-dla-malych-duzych-sredniowiecznego-jarmarku-przemecie/

Duża atrakcją VII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie były pokazy konne w wykonaniu “Grupy Apolinarski”. Było bardzo widowiskowo i zapierając dech w piersiach. Podczas niektórych numerów ciarki przechodziły po placach.
https://gckib.org.pl/2017,09,niesamowite-pokazy-konne-sredniowiecznym-jarmarku-przemecie/

Jak co roku także i podczas VII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie stoiska kół gospodyń wiejskich ze swojskim jadłem były oblegane przez cały czas trwania imprezy. Było mega pysznie!
https://gckib.org.pl/2017,09,swojskie-jadlo-roku-hitem-sredniowiecznego-jarmarku-przemecie/

Uczestnicy VII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego mogli zobaczyć trzy inscenizacje historyczne pokazujące dzieje grodu Przemęckiego. Wśród nich była m.in. nieznana historia Przemka, legendarnego założyciela Przemętu. Nie zabrakło scen walki i spalenia grodu.
https://gckib.org.pl/2017,09,inscenizacje-historyczne-sredniowiecznego-jarmark-przemecie/

Tegoroczny Średniowieczny Jarmark Cysterski w Przemęcie zakończył koncert zespołu “Farben Lehre”. Było bardzo energetycznie i pozytywnie.
https://gckib.org.pl/2017,09,koncert-farben-lehre-vii-sredniowiecznego-jarmarku-przemecie/

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1