Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Już kocham Cię tyle lat… – złote gody par małżeńskich

,,Pięćdziesiąt lat! Ach, jakże to wiele!
A jednak minęły tak szybko, jak dzień.
Przyniosły Wam szczęście i radość, wesele,
Choć nieraz i smutku zamroczył je cień.”

Tradycją jest, że co roku pary małżeńskie z terenu Gminy Przemęt obchodzące jubileusz 50-lecie pożycia małżeńskiego spotykają się na wspólnej uroczystości. Tym razem uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyło dwadzieścia trzy pary małżeńskie, odbyło się 18 stycznia 2017r. Restauracji Rueda w Buczu.
Dostojnych Jubilatów powitał kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Leszek Anglart. Gratulacje i życzenia honorowym gościom złożyła Wójt Gminy Przemęt, Dorota Gorzelniak, która przypomniała też jak ważna jest obecność seniorów w życiu całego społeczeństwa. Następnie, razem z Jerzym Dominikiem, Przewodniczący Rady Gminy Przemęt i Tomaszem Maciejewskim, radnym z Bucza, wręczyła parom jubilatów „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta RP. Odznaczenia, kwiaty i upominki otrzymali: Lubomira i Andrzej Ciorga z Radomierza, Danuta i Kazimierz Cudeccy z Przemętu, Teresa i Wacław Cyt z Osłonina, Bożena i Mieczysław Freitag z Kaszczoru, Barbara i Józef Handke z Bucza, Bogumiła i Marian Jackowiak z Kluczewa, Irena i Jerzy Jąder z Nowej Wsi, Barbara i Jerzy Justkowiak z Kaszczoru, Krystyna i Kazimierz Kapuścińscy z Osłonina, Stanisława i Wojciech Kostrzewa z Kluczewa, Kryspina i Stanisław Koziołek z Nowej Wsi, Teresa i Błażej Kręc z Kaszczoru, Janina i Bolesław Krystek z Osłonina, Zofia i Ignacy Lorych z Siekówka, Irena i Kazimierz Malcherek z Kluczewa, Jolanta i Bogusław Mali z Osłonina, Ludomira i Janisław Niedzielscy z Perkowa, Janina i Zenon Poznaniak z Popowa Starego, Pelagia i Kazimierz Spychaj z Przemętu, Stanisława i Alfons Stachowiak z Wielenia, Gertruda i Mieczysław Stępczak z Górska, Stefania i Jarosław Szumlańscy z Starkowa, Marianna i Józef Wojciech z Moch.
Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana. Atmosfera była szczególna, bowiem w tym wyjątkowym dniu Jubilatom towarzyszyli członkowie ich rodzin. Uroczystość uświetnił występ przemęckiego zespołu Gioielli, który oprócz kolęd zaśpiewał też kilka piosenek Anny Jantar. Podczas spotkania był też czas na wspomnienia i podzielenie się doświadczeniem życiowym. Nie obyło się bez wspomnień z dawnych lat i pytania o przepis na tak długie i szczęśliwe małżeństwo. Pięknie powiedziała jedna z Jubilatek „Wesele miałam w lipcu, rano świeciło słońce, wieczorem była burza, tak jak w życiu.”

J.Skorupińska

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1