Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

O Powstaniu Wielkopolskim na Ziemi Przemęckiej

Bardzo prężnie studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Przemęcie weszli w nowy rok. 11 stycznia 2018 r. w sali GCKiB w Przemęcie odbył się pierwszy z cyklu zaplanowanych wykładów ogólnych. Z uwagi na fakt, iż w tym roku obchodzić będziemy setne rocznice odzyskania niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego, gościem słuchaczy był regionalista mgr Antoni Fornalski, który przedstawił przebieg powstania w Przemęcie oraz jego okolicy.
Wykład cieszył się sporym zainteresowaniem. Obok słuchaczy UTW na spotkaniu zjawili się także inni mieszkańcy naszej gminy, a nawet goście z dalszych stron.
– Pamięć o naszych powstańcach musi być ciągle żywa – podkreślił A. Fornalski, przedstawiając jednocześnie plan przemęckich obchodów rocznicy wybuchu powstania.
Wśród obecnych była m.in. rodzina Siudów z Błotnicy, potomków pułkownika Stanisława Siudy, którego pamięć uczczona zostanie w kwietniu br. odsłonięciem pamiątkowej tablicy na budynku domu, w którym się urodził.
Podczas spotkania można było zapoznać się w publikacjami autorstwa A. Fornalskiego. Po zakończonym wykładzie wiele osób indywidualnie dopytywało o szczegóły walk powstańczych na naszym terenie.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1