Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rekord na finale WOŚP w Przemęcie

Tak jak co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Przemęcie. Organizatorem przemęckiego finału było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. 14 stycznia br. w sali GCKiB w bogatym programie zaprezentowali się młodzi artyści oraz sportowcy z gminy Przemęt. Jednocześnie przez cały dzień na ulicach przemęckich miejscowości trzydziestu wolontariuszy zbierało datki do orkiestrowych puszek. W tym roku podczas finału WOŚP w Gminie Przemęt zebraliśmy rekordowa kwotę 11.893,24 zł!!! Brawo!!! Dziękujemy!!!

Na wielkoorkiestrowej scenie jako pierwsi zaprezentowali się przedszkolacy z Przemętu. Przygotowane przez najmłodszych widowisko jasełkowe było wyjątkowym połączeniem tradycji i współczesności. Zaraz po przedszkolakach scenę opanowali muzycy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej, a pod sceną swój pokaz zaprezentowały wszystkie grupy mażoretek „Vena”. To był rewelacyjny występ. Równie gorąco oklaskiwani byli tancerze ze szkoły „Latina” w Wolsztynie, którzy w kilku odsłonach zaprezentowali najbardziej znane tańce towarzyskie.
Nie zabrakło również spotkania z muzyką. Publiczność mogła wysłuchać mini koncertów zespołu „Gioielli” z GCKiB oraz „Wave” z Zespołu Szkół w Przemęcie.
Był również pokaz aerobiku sportowego w wykonaniu uczniów przemęckiej szkoły oraz pokaz walk judo przeprowadzony przez zawodników UKS Pohl Judo Przemęt.
Dużym zainteresowaniem ciszył się pokaz udzielania pierwszej pomocy zorganizowany przez strażaków z OSP Przemęt. Strażacy zorganizowali również przejazdy wozem bojowym. Chętnych nie brakowało. Oczywiście wszystko w zamian za datek do puszki.
Podobnie było jeśli chodzi o malowanie twarzy. Tu również dzieci ustawiały się w kolejce i chętnie w zamian za przeistoczenie się w ulubioną postać wrzucały pieniądze do puszki.
Jak zawsze podczas imprezy przeprowadzono licytację ciekawych przedmiotów, fantów. Hitem okazał się hełm strażacki z 1979 rok, przekazany przez OSP Przemęt. To była gratka dla kolekcjonerów, bo hełm był w stanie fabrycznym, nie używany i to wraz z instrukcją.
Zacięta walka toczyła się również o olbrzymiego pluszowego misia przekazanego przez Chatę Polską w Przemęcie oraz o vouchery przekazane przez Hotel Trzy Jeziora w Wieleniu.
Imprezę zakończyło światełko do nieba – czyli wystrzał sztucznych ogni. Było ekstra! Z licytacji uzyskano 2080 zł.
Imprezę przygotowali pracownicy GCKiB w Przemęcie: Łukasz Wojciechowski – organizacja i prowadzenie, Elwira Michalewicz – obsługa występujących i wolontariuszy, Jolanta Flieger – malowanie twarzy i obsługa wolontariuszy, Urszula Dopierała – malowanie twarzy, Krystyna Kaczmarek – fotorelacja. A nad nagłośnieniem czuwał Roman Sobierajski. Brawo dla nich!!!
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc! Do przyszłego roku. Sie ma!

To ile pieniędzy trafiło do poszczególnych puszek sprawdzisz na stronie GCKiB w Przemęcie. Tam również fotorelacja – www.gckib.org.pl

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1