Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pożegnanie ks. Prałata Edmunda Magdziarza

31 maja 2018 roku, w święto Bożego Ciała, przemęccy parafianie pożegnali swojego wieloletniego proboszcza Edmunda Magdziarza. Po 22 latach posługi i kierowania parafią w Przemęcie, ks. prałat Edmund Magdziarz, został przeniesiony do parafii w Rawiczu. To jak szanowanym, poważanym i kochanym był w Przemęcie świadczy choćby ilość delegacji, która go żegnała. Podziękowania i życzenia złożyli: Wójt Gminy Przemęt, Dorota Gorzelniak; Starostwa Wolsztynski, Janusz Frąckowiak; Przewodniczący Rady Gminy Przemęt, Jerzy Dominiak; Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, Maciej Ratajczak; dyrektor Halina Pohl i pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkół w Przemęcie; dyrektor Wiesława Woś i pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie; dyrekcja, pracownicy oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radomierzu; Rada Ekumeniczna Parafii Przemęt, sołtysi przemęckiej parafii, Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Zarząd Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej wraz ze strażakami z Przemętu, Radomierza, Siekówka i Sączkowa, Towarzystwo „Sokół” z Perkowa, Róże z Radomierza, przemęcki chór, Schola Młodzieżowa, Krąg Biblijny, grupy artystyczno-wspomagające, uczniowie i ministranci, dzieci pierwszokomunijne, księża z Przemętu oraz były dyrektor szkoły w Przemęcie, Antoni Fornalski.

Ksiądz Edmund Magdziarz był niewątpliwie dla przemęckiej parafii bardzo dobrym gospodarzem i pasterzem – te słowa powtarzały się najczęściej. Kompleksowo wyremontował potężny przemęcki kościół farny, przeprowadził liczne remonty pozostałych kościołów, uporządkował i dbał o otoczenie świątyni i probostwa. Nie bał się fizycznej pracy, niezwykle skromny, a przy tym pozostawał cały czas kapłanem potrafiącym napełnić serca parafian wiarą. Był niewątpliwie sumiennym realizatorem motta cystersów „Ora et labora” – „Módl się i pracuj”. Z pewnością będzie go brakowało w Przemęcie, choć jak sam ksiądz Magdziarz powiedział „Rawicz nie jest daleko”.
Dziękując za życzenia, za dobre słowa ks. Magdziarz skromnie stwierdził, że słowa te choć bardzo miłe są też i zobowiązaniem, aby teraz wypełnić je treścią. Jednocześnie wspomniał o czekających jeszcze świątynię remontach, które zdążył już zaplanować i które jak zaznaczył chce odpowiedzialnie dopilnować do końca. Taki właśnie był, jest i będzie ks. prałat Edmund Magdziarz. I taki pozostanie w pamięci wszystkich przemęckich parafian.
MR

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1