Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zapraszamy dzieci na Cysterską Olimpiadę

W tym roku obchodzimy wspaniały jubileusz 600-lecia przybycia cystersów do Przemętu. To ważne wydarzenie, które miało miejsce w 1418 roku, wyznaczyło kierunek dalszego rozwoju ziemi przemęckiej. Aby je uczcić i jednocześnie w formie zabawy przekazać wiedzę historyczną dzieciom Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie oraz Gmina Przemęt organizują średniowieczne zawody sportowe pt. Cysterska Olimpiada.
Już teraz zapraszamy do udziału w tej edukacyjnej zabawie, która zorganizowana zostanie 8 września 2018 r. podczas VIII Średniowiecznego Jarmarku Cysterskiego w Przemęcie. Do udziału w zawodach zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Przemęt. Głównym ich celem jest popularyzacja przez zabawę wiedzy o historii ziemi przemęckiej oraz poznawanie dawnych średniowiecznych zabaw.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w szkołach, gdzie przyjmowane są zgłoszenia. Wszyscy zawodnicy biorący udział w Olimpiadzie otrzymują upominek i pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dla najlepszych grup – zwycięzców w danej kategorii, przewidziane są dodatkowe nagrody.
Dodatkowo podczas Olimpiady zmagania indywidualne dla dzieci spoza gminy Przemęt. Bądźcie na Jarmarku w Przemęcie 8 września br. Będzie dobra zabawa!

Brak opisu obrazka

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1