SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

II Olimpiada Cysterska – IX Średniowieczny Jarmark Cysterski w Przemęcie

IX Średniowieczny Jarmark Cysterski w Przemęcie otworzyła Olimpiada Cysterska, czyli zmagania sportowe w dawnym stylu przedszkolaków i uczniów szkół z terenu Gminy Przemęt. Organizatorem Olimpiady było Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie. W zawodach udział wzięło ponad 150 dzieci.
Dzieci startowały w trzech grupach wiekowych. Najwięcej było przedszkolaków. Tu o miano najlepszej walczyło 7 drużyn po 10 zawodników każda. W kategorii klas I-III oraz klas IV-VII startowało po 40 uczniów w każdej kategorii (dwa razy 4 drużyny po 10 osób).
Startujący musieli wykonać wspólnie wiele konkurencji za które komisja przyznawała punkty. Było bardzo wesoło, głośno, nie raz emocjonująco. Liczyła się jednak przede wszystkim dobra zabawa.
Ostatecznie w kategorii przedszkoli zwyciężyła drużyna „Skrzaty Radomira” z Radomierza. Drugie miejsce zajęły „Pszczółki” z Kaszczoru, a trzecie „Brać Buczyńska” z Bucza. Na czwartym miejscu uplasowali się „Mochikanie” z Moch.
Wśród klas I-III najlepsza okazała się „Przemęcka zgraja” z Przemętu, która wyprzedziła drugą „Drużynę Radomira” z Radomierza, trzecich „Tropicieli z super klasy” ze Starkowa i czwartych „Dziecięciu wspaniałych” również ze Starkowa.
W najstarszej kategorii, klas IV-VII, zwyciężyły „Wiedźmy i wiedźmin” z Moch. Drugie miejsce zajęła „Przemęcka zgraja” z Przemęt, trzecie „Niszczyciele” ze Starkowa, a czwarte „Żołnierze”, również ze Starkowa.
Każdy uczestnik olimpiady otrzymał medal oraz książkę. Każda drużyna nagrodzona została specjalnym drewnianym dyplomem, a najlepsze otrzymały nagrody rzeczowe.
Olimpiadę prowadził cysterski mnich Grzegorz Sterna oraz przemęcki kasztelan Maciej Ratajczak. Zawody przygotowała Jolanta Skorupińska z GCKiB w Przemęcie, a podczas rozgrywek pomagały jej: Rozalia Lorenc, Katarzyna Rzyska, Mirka Wojciechowska. Dziękujemy!
Dziękujemy również dyrekcji i nauczycielom z przedszkoli i szkół, które uczestniczyły w Olimpiadzie Cysterskiej. Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci oraz samym dzieciom za świetną rywalizację i dobrą zabawę. Do zobaczenia za roku na III Olimpiadzie Cysterskiej z okazji 810 lat Ziemi Przemęckiej.