Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rozstrzygnięcie konkursu pn. „HISTORIA LOKALNA W OBIEKTYWIE WSPOMNIEŃ”

Pod koniec  kwietnia 2021 został rozstrzygnięty konkurs pn. „HISTORIA LOKALNA W OBIEKTYWIE WSPOMNIEŃ” organizowany przez Urząd Gminy w Przemęcie, którego patronat objął Wójt Gminy Przemęt.

Udział w nim mogli wziąć uczniowie Szkół Podstawowych z terenu Gminy Przemęt. Celem konkursu była aktywizacja młodych mieszkańców oraz zainteresowanie ich dziedzictwem kulturowym Gminy Przemęt.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło wysłać zdjęcia pochodzące sprzed 1980 roku.  Fotografie miały przedstawiać m.in. obrzędy i uroczystości rodzinne (chrzciny, ślub, wesele, pierwsza komunia, bierzmowanie itp.), życie codzienne i odświętne (praca na roli i w gospodarstwie, dawne profesje i zawody, portrety mieszkańców, wszelkie uroczystości państwowe, szkolne i kościelne), budynki i krajobrazy (domy, zabudowania gospodarcze, szkoły, remizy, kościoły, krzyże, kapliczki itp.). Zdjęcia oceniła Komisja Konkursowa w składzie: Pan Antoni Fornalski, Pan Jarosław Janik, Pan Karol Seidel, Kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu Pani Marta Sobierajska, Pani Patrycja Pabich oraz Pani Julia Michalewicz.

Do udziału w konkursie zgłosiła się Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Przemęcie, Szkoła Podstawowa im. Edwarda Tomińskiego w Buczu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochach, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Radomierzu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starkowie.

Ilość nadesłanych zdjęć była bardzo imponująca (niespełna 1000 zdjęć). Prace przybierały różne formy: wywiadu i prezentacji, a dużym atutem był opis zdjęć. Szczególne wyróżnienie należy się Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami zebrali ponad 800 zdjęć.

Oto nasi laureaci:

I miejsce zajęła klasa 4A Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach – wychowawca Pani Renata Bortniak,

II miejsce zajęła klasa 2A Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochach – wychowawca Pani Elżbieta Wita,

III miejsce zajęła klasa 7B Szkoły Podstawowej im. Edwarda Tomińskiego w Buczu – wychowawca Pani Joanna Pawlak.

„Dziękuję Dyrektorom Szkół, wychowawcom oraz uczniom za udział w konkursie i zaangażowanie. Serdecznie gratuluję zwycięzcom!” – mówi Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak

W celu odbioru nagród prosimy o kontakt wychowawców nagrodzonych klas z Wydziałem Oświaty, Promocji, Turystyki i Sportu tel. 65 615 69 91              
Nagrody można odbierać: od 10 maja do 21 maja w Urzędzie Gminy w Przemęcie

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1