Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto Konstytucji 3 Maja w Przemęcie

Dziś obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej ustawy zasadniczej, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Do dziś jest symbolem marzeń o niezawisłości państwa i wolności jego obywateli.
Msza święta w intencji Ojczyzny rozpoczęła obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na utrzymujący się w kraju stan epidemii, tegoroczne uroczystości miały skromniejszą oprawę. Nie było zgromadzenia mieszkańców, ani pocztów sztandarowych. Po mszy delegacje udały się pod pomnik Serca Jezusowego na Przemęcki rynek, by złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze. Z tej okazji mieszkańców gminy Przemęt reprezentował Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Przemęt Panią Elżbietą Witą.
Swoje wiązanki złożyli też przedstawiciele strażaków, szkół i placówek oświatowych, instytucji i organizacji z Gminy Przemęt oraz zaproszeni goście. Swoją obecność zaznaczyła również grupa harcerzy z Drużyny Harcerskiej im. Jana Pawła II z Przemętu.
Na koniec Wójt Gminy Przemęt podziękował wszystkim delegacjom za przybycie. Szczególnie słowa podziękowania Wójt skierował do mieszkańców naszej gminy za piękną, patriotyczną postawę i wywieszenie flag przy swoich posesjach.  „Taka postawa zasługuje na szczególne uznania i pochwałę, zwłaszcza w dzisiejszych czasach” – zaznaczył Wójt.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1