Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mikołajki w Przemęcie!

W niedzielę, 5 grudnia 2021 r. w Przemęcie odbyły się Mikołajki. U stóp Urzędu Gminy rozbłysła choinka, która w ten symboliczny sposób zainicjowała okres przedświąteczny na terenie całej gminy.

Wszystkich przybyłych przywitał Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, który wyruszył na poszukiwania Mikołaja. W oczekiwaniu na jego przybycie, o świąteczną atmosferę postarała się Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki „Vena” Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie.  Mikołaj zatelefonował do Wójta, z informacją, że słyszy muzykę z Przemętu, ale… nie może trafić bo go nie może dostrzec. Wszyscy zgromadzeni przed przemęckim urzędem odliczali więc i rozbłysły świąteczne iluminacje. Mikołaj miał już oświetloną drogę.

Wójt wraz ze śnieżynkami wyruszył w podróż bryczką, aby przywieźć Mikołaja, na którego wszyscy z niecierpliwością czekali. Mikołaj przyjechał i miał pełne worki prezentów. Zasiadł pod przemęcką choinką i rozdawał wszystkim dzieciom paczki. Oprócz słodkiego akcentu, znalazła się tam książeczka pt. Przemusiowe Przygody. Książka została wydana przez GCKiB w Przemęcie. Każdy kto przybył na Mikołajki mógł liczyć na słodki poczęstunek i gorącą kawę oraz herbatę. Na stoiskach panie Kół Gospodyń Wiejskich z Radomierza, Starkowa, Przemętu, Popowa Starego, Borku, Nowej Wsi, Osłonina oraz Kluczewa, rozdawały świąteczne ciasta i ciasteczka dla najmłodszych. Wszystko za darmo i z najlepszymi świątecznymi życzeniami!

Podczas gdy dzieci otrzymywały prezenty od Mikołaja, na scenie zaprezentowała się Grupa Wokalna „Belcanto” z Zespołu Szkół w Przemęcie. Mikołaj znalazł czas aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z każdym, kto tego chciał. Takiej okazji nie przepuścili strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Przemętu, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas Mikołajek. Panie z KGW również spotkały się z Mikołajem, który pochwalił ich wypieki. Jak powiedział nam Mikołaj, chętnie będzie wracał do Przemętu bo ludzi o gorących sercach i życzliwym usposobieniu tu nie brakuje, a jak wiadomo, to kwintesencja świątecznego czasu!

foto: Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Przemęcie

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1