Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Spotkanie integracyjne seniorów z Dziennego Domu Pomocy Senior+

23 czerwca, z inicjatywy Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemęcie – Pani Barbary Ścigały, odbyło się spotkanie integracyjne seniorów z Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy oraz Klubu Seniora w Gminie Przemęt z oddziałów w Buczu, Kaszczorze, Mochach i Przemęcie. Była to okazja do podsumowania ponad trzyletniego projektu Gmina Przemęt wspiera swoich seniorów w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oś priorytetowa 7 włączenie społeczne, działanie 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.2. usługi społeczne i zdrowotne – projekty konkursowe. Projekt realizowany był w partnerstwie z Fundacją Centrum Aktywności w Bukwicy, której Prezesem jest Pani Magdalena Agaciak.

Poza najważniejszymi gośćmi tego dnia – Seniorami – w spotkaniu uczestniczyli także: Wójt Gminy Przemęt Pan Janusz Frąckowiak, Przewodnicząca Rady Gminy Pani Elżbieta Wita, Sekretarz Rady Gminy Pan Grzegorz Aryż, Skarbnik Gminy Przemęt Pani Bożena Ćwiklińska, Wiceprezes Zarządu Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju Pan Krzysztof Kucza, Państwo Dagmara Angier-Sroka i Bartłomiej Sroka z Fundacji Sztuka dla Ludzi, Pani Jolanta Gruning Przedstawicielka Centrum Kształcenia Kadr EMAT HRC, Pan Krzysztof Wesołowski fizjoterapeuta DDPS+, Główna Księgowa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemęcie Pani Sylwia Niedzielska, pracownicy socjalni Pani Izabela Łakoma i Pani Gabriela Skoracka, Kierownik Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy Pani Izabela Kwaczyńska oraz opiekunki seniorów Pani Anna Budzińska oraz Pani Katarzyna Łukaszenko.

Seniorzy spotkali się w ośrodku wypoczynkowym Krokus w Wieleniu, gdzie po części oficjalnej i obiedzie, w akompaniamencie wesołych śpiewów stworzyli symboliczne wianki świętojańskie, które zostały później rzucone do jeziora z pokładu statku turystycznego. Wspólną przygodę uczestników Klubów Seniora pięknie podsumował Pan Franciszek Żok z Solca w napisanym przez siebie wierszu. Pogoda i humory dopisały i wierzymy, że każdy uczestnik tego spotkania będzie je w przyszłości wspominał ze szczerym uśmiechem.

Brak opisu obrazka

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1