Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Etap wojewódzki XXII edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Etap wojewódzki konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” za nami!

28 kwietnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starkowie: Martyna Obiegała, Piotr Lekowski oraz Wiktor Skorupiński wzięli udział w konkursie na etapie wojewódzkim „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lądzie na terenie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło ponad 725 uczniów z 33 szkół, 20 gmin i 12 parków krajobrazowych z województwa wielkopolskiego, z których do etapu wojewódzkiego przeszły 42 osoby. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą ornitologiczną, przyrodniczą oraz krajoznawczą dotyczącą parków krajobrazowych znajdujących się na terenie naszego województwa.

W czasie oczekiwania na wyniki konkursu wzięliśmy udział w warsztatach „obrazy naturą malowane”. Podczas prelekcji oraz zwiedzania Izby Edukacji Przyrodniczej poznaliśmy walory Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.

Zachęcamy również, aby poznać wszystkie parki krajobrazowe z terenu naszego województwa – cykl bezpłatnych spacerów przyrodniczych „Na Manowce”. W trakcie spacerów pracownicy ZPKWW opowiedzą o celach ochrony parków krajobrazowych oraz zagrożeniach występujących na ich terenie. Przybliżą również cenne przyrodniczo i kulturowo miejsca, które nierozerwalnie kojarzą się danym parkiem krajobrazowym.

Spacer po ”Przemęcki Parku Krajobrazowym” odbędzie się 17 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie https://zpkww.pl/turystyka/spacery-na-manowce/ .

Karolina Stankowiak

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1