Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto Konstytucji 3 Maja w Przemęcie

Co roku 3 maja Polacy na całym świecie obchodzą narodowe święto, które upamiętnia uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji – Konstytucji 3 Maja.

Właśnie tego dnia, również w Przemęcie, uczczono 232. rocznicę podpisania Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Przemęcie. W nabożeństwie uczestniczyły licznie zgromadzone poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, szkół i organizacji z terenu gminy, delegacje oraz mieszkańcy gminy.
Na zakończenie głos zabrał wójt Janusz Frąckowiak, który podziękował serdecznie wszystkim, którzy byli obecni podczas obchodów majowego święta, a w szczególności harcerzom, ministrantom, przedszkolakom, którzy od najmłodszych lat pokazują swoją miłość do ojczyzny.
Wójt podziękował również wszystkim tym, którzy wywiesili na swoich domach biało-czerwoną flagę, która jest symbolem budującym poczucie wspólnoty oraz tożsamości narodowej.
Po mszy, przemaszerowano na Rynek im. Ks. Mojżykiewicza, gdzie odśpiewany został hymn oraz złożono symboliczne wiązanki kwiatów i znicze.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1