SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegu na Orientację

2 czerwca w Kaszczorze odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegu na Orientację. Na starcie stanęło ponad 450 uczniów reprezentujących szkoły z wszystkich zakątków Wielkopolski.
Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak oraz Prezes SZS Wielkopolska Zdzisław Urbańczyk. Zawody rozegrano w trzech kategoriach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców. Gminę Przemęt reprezentowały dwie szkoły podstawowe: Mochy i Kaszczor.

W kategorii K13 pierwsze miejsce zajęła Amelia Bohne z SP Mochy, również drużynowo pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Moch. W kategorii M13 pierwszy był Mikołaj Niedzielski (SP Mochy) a drugi Fabian Wyrwa (SP Kaszczor). W rywalizacji drużynowej pierwsi byli zawodnicy z SP Mochy, a drudzy z SP Kaszczor.
W kategorii K15 całe podium dla reprezentantek gminy Przemęt. Wygrała Milena Miś (SP Kaszczor) drugie i trzecie miejsca zajęły Hania Paterek i Dominika Waligórska (obie SP Mochy). Drużynowo w tej kategorii dziewczęta z SP Kaszczor zajęły 2. miejsce. W kategorii M15 na drugim miejscu rywalizację ukończył Marcin Murek z SP Kaszczor.
W kategorii K20 (Licealiada) całe podium dla mieszkanek naszej gminy 1. Maria Hajduk (LO Wolsztyn) 2. Alicja Michalewicz (LO nr 1 Leszno) 3. Nina Kapska (LO Wolsztyn). Wszyscy wymienieni powyżej uczniowie to zawodnicy wytrenowani w HKS Azymut Mochy.

Zawody odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie i sympatycznej atmosferze. Organizatorem imprezy był SZS Wielkopolska i HKS Azymut Mochy.