Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Strażacy z OSP Mochy z nowym systemem alarmowania

Jak urządzenie wpłynie na sprawność jednostki? Nowy system selektywnego alarmowania zastąpił wysłużone urządzenie, które było w naszej jednostce ponad 20 lat. W międzyczasie druhowie sami próbowali modernizować system, jednak był już on na tyle zużyty, że w ostatnim czasie priorytetem stał się zakup nowego. W tej sprawie zwróciłem się do wójta i dzięki  zrozumieniu jakie okazał,  dziś możemy cieszyć się z nowego sprzętu – przybliża Prezes OSP Mochy.

Jak działa taki system? Po załączeniu syreny alarmowej system zaczyna wysyłać sms do miejscowych strażaków. Dużym plusem jest też to, że nawet w przypadku braku prądu, który jest potrzebny do uruchomienia syreny, system i tak wysyła SMS do wszystkich druhów.

Wprowadzone rozwiązanie pozwala zdecydowanie skrócić czas wyjazdu do akcji co przekłada się bezpośrednio na czas w jakim podjęte zostaną pierwsze działania. W wielu przypadkach każda minuta może mieć znaczenie.
Zainstalowany w Mochach system selektywnego alarmowania kosztował ponad 15 tyś. zł. i został zakupiony z budżetu gminy Przemęt.

Brak opisu obrazka

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1