Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

OSP Błotnica świętuje 90 lat. Złote medale i nowa strażnica

9 lipca 2023 roku był niezwykłym dniem dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Błotnicy. Tego dnia strażacy i mieszkańcy z okolicznych miejscowości zgromadzili się, aby uczcić 90. rocznicę istnienia jednostki, której członkowie oddają swoje życie, aby chronić innych. Uroczystości rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w kościele św. Jana Chrzciciela w Przemęcie, celebrowanej w intencji strażaków z Błotnicy.
Po zakończeniu mszy uczestnicy uroczystości przenieśli się do sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie, gdzie odbył się wspólny obiad. Była to okazja do nieformalnych rozmów i dzielenia się wspomnieniami z minionych lat działalności OSP Błotnica.
O godzinie 14:00 na placu za Dziennym Domem Pobytu w Błotnicy nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości. Powitano zaproszonych gości, w tym gospodarza Gminy – Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie, dh Janusza Frąckowiaka, Członka Zarządu Głównego – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego w Wolsztynie, Druha Henryka Żoka, oraz Wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego – Prezesa Oddziału Gminnego w Przemęcie, Druha Józefa Paucha. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Wielkopolskiego nadano Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa Druhowi Krzysztofowi Zającowi. Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa otrzymali Druhowie: Henryk Bauta, Stanisław Frąckowiak, Grzegorz Machoy oraz Dominik Zając. Natomiast Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa przypadł Druhowi Błażejowi Karwatce. Po uhonorowaniu strażaków medalami, przyszedł czas na wyróżnienia „za wysługę”. Wszystkich strażaków, którzy oddali wiele lat służby dla społeczności, uhonorowano tą wyjątkową odznaką.
Dużą niespodzianką z okazji 90-lecia OSP Błotnica była decyzja Wójta Gminy Przemęt, Pana Janusza Frąckowiaka, wraz z Radą Gminy Przemęt, o zakupie garażu metalowego, który będzie służył jako strażnica oraz pomieszczenie dla sprzętu strażackiego miejscowej Jednostki. Po uroczystym przecięciu wstęgi, garaż został oficjalnie oddany do użytku, co spotkało się z ogromną radością i wdzięcznością ze strony strażaków.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przybyłych na plac zaproszono na pokaz ćwiczeń drużyn sikawek konnych z Nowej Wsi i Starkowa. Niesamowite umiejętności i zgranie strażaków zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich obecnych. Ponadto, strażacy z OSP Mochy zaprezentowali procedury ratownictwa drogowego z zakleszczonym samochodem, co miało na celu podkreślenie profesjonalizmu i umiejętności jednostek ratowniczych.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. Wszyscy mogli wziąć udział w zabawie strażackiej, która dostarczyła mnóstwo radości i śmiechu. Był to również doskonały moment na integrację i spotkanie mieszkańców z okolicznych miejscowości.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1