Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wielki jubileusz OSP Nowa Wieś. 95 lat służby bohaterów

Uroczystości związane z 95-leciem istnienia OSP Nowa Wieś odbyły się w sobotę, 5 sierpnia. Wyjątkowy jubileusz przyniósł ze sobą nie tylko refleksję nad minionymi dekadami, ale także ukazał ogromne znaczenie strażaków dla bezpieczeństwa i wspólnoty.

Pierwszym wydarzeniem tego wyjątkowego dnia była uroczysta msza, celebrowana w intencji strażaków oraz ich trudnej i niezastąpionej roli w społeczeństwie. W świątyni zgromadziły się poczty sztandarowe, reprezentacje strażaków, dumni mieszkańcy oraz szereg zaproszonych osobistości. Modlitwa wypełniona była szacunkiem dla tych, którzy narażają swoje życie dla dobra innych oraz pamięcią o tych, którzy odeszli, będąc wiernymi strażakami OSP Nowa Wieś.

Po zakończeniu mszy, uczestnicy przeszli pod remizę strażacką, która stała się symbolem oddania, poświęcenia i niezłomności. Ochotnicza Straż Pożarna w Nowej Wsi jest jednym z najstarszych tego typu związków na terenie ziemi przemęckiej. Uroczystość w remizie była nie tylko okazją do świętowania jubileuszu, ale także chwilą zadumy i skupienia, podczas której oddano hołd założycielom jednostki oraz wszystkim zmarłym strażakom i działaczom OSP.

Podczas przemówienia, prezes OSP Nowa Wieś, Marcin Filipek, serdecznie przywitał zaproszonych gości, strażaków oraz mieszkańców Nowej Wsi. Choć niemożliwe jest wymienienie wszystkich, ich obecność była wyrazem wsparcia i docenienia dla wieloletniej służby strażaków.

Niezwykle wzruszający moment nastąpił, kiedy to uhonorowano druhów odznaczeniami za Zasługi Dla Pożarnictwa. Brązowe, srebrne i złote medale to symbole nie tylko ich odwagi i poświęcenia, ale także hołdu złożonego za ich niesamowitą pracę na rzecz społeczności i bezpieczeństwa. Odznaczenia wręczali Członek Zarządu Głównego – Druh Henryk Żok, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wolsztynie – Druh Janusz Frąckowiak oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wolsztynie – Druh Józef Pauch.

Nie zabrakło również wyróżnień za długoletnią służbę w straży pożarnej. Osoby, które oddały wiele lat swojego życia na rzecz wspólnoty, otrzymały odznaki za wysługę 55, 50, 40, 30, 25, 20 i 15 lat.

Po oficjalnych ceremoniach uczestnicy uroczystości mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. To był czas na swobodną rozmowę oraz wymianę wspomnień. Uroczystość 95-lecia OSP Nowa Wieś była nie tylko czasem celebracji minionych lat, ale także wyrazem wdzięczności i uznania dla strażaków, którzy wciąż stawiają się na pierwszej linii obrony społeczności.

 

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1