Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

95 lecie OSP Kluczewo

W sobotę 16 września 2023 roku w Kluczewie odbyła się uroczystość z okazji 95-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej. To ważne wydarzenie zgromadziło poczty sztandarowe, mieszkańców oraz zaproszonych gości, wśród których znalazł się wójt Janusz Frąckowiak.

O godzinie 15.45 strażacy i mieszkańcy Kluczewa zebrali się przy sali wiejskiej. Następnie poczty sztandarowe zostały wprowadzone na Mszę świętą w intencji strażaków z Kluczewa, której rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 16.00.
Po mszy św., prezes OSP w Kluczewie, dh Andrzej Potapiak, podziękował księdzu proboszczowi oraz kapelanowi za poświęcenie nowo zakupionego samochodu strażackiego, motopompy oraz sprzętu strażackiego.

Prezes przy okazji otwarcia oficjalnej części uroczystości podkreślił, że jednostka OSP Kluczewo jest jedną z najstarszych na terenie gminy Przemęt, dziękując jednocześnie założycielom jednostki oraz wszystkim zmarłym strażakom i działaczom OSP. Chwilą ciszy upamiętniono zmarłych strażaków.

W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia „Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz „Odznakę Strażak Wzorowy”. Uhonorowano również strażaków za wieloletnią służbę, przyznając odznaczenia za wysługę od 10 do 55 lat. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Kluczewa została wyróżniona brązową odznaką.

Uroczystość była również okazją do podziękowania za wsparcie finansowe przy zakupie motopompy TOHATSU, której wartość wyniosła 47 748,60 zł. Wspomniano o wsparciu ze strony gminy Przemęt w wysokości 12 tysięcy złotych oraz dotacji z ZOSP RP w Poznaniu.

Uroczystości uświetnił występ artystyczny dzieci ze szkoły oraz członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1