Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szlakiem uroków Gminy Przemęt. Seniorzy na wycieczce

W październiku członkowie Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Mochy, jak i Koła Seniorów Osłonin i Solec poddali się urokowi naszej gminy i wybrali się na wycieczkę po naszym regionie.

Ich wycieczka wiodła przez miejscowości takie jak Barchlin, Sokołowice, Bucz, Górsko oraz na koniec – Wieleń. Każdy z przystanków krył w sobie coś ciekawego. Bucz był szczególnie interesujący z uwagi na wizytę w miejscowym pałacu. Historia tego miejsca pozwoliła seniorom przenieść się w czasie i poczuć atmosferę minionych lat.

W Górsku, seniorzy mieli okazję odwiedzić niezwykłą Galerię Ptaków. Jest to miejsce, które zdumiewa nie tylko liczbą rzeźb – ponad 300, ale przede wszystkim precyzją ich wykonania. Ptaki, wykonane z lipowego drewna i pomalowane w realistyczne kolory, zdają się ożywać przed oczami odwiedzających.

Nie można również zapomnieć o innych atrakcjach, które czekały na uczestników wycieczki. Wśród nich znalazły się płaskorzeźby ksiąg Pana Tadeusza, które zdumiewały swoją dokładnością i dbałością o detale. Ich twórca, pan Marian Murek, włożył w nie całe swoje serce i talent.

Nie bez znaczenia była również postać wójta Janusza Frąckowiaka, który pełnił rolę przewodnika. Jego pasja i zaangażowanie w opowiadaniu o historii gminy Przemęt z pewnością przyczyniły się do tego, że każdy przystanek był równie ciekawy co poprzedni.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1