Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

11 listopada. Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada Gmina Przemęt włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniając 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy gminy zaczęli dzień od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela. Po nabożeństwie, o godzinie 12:00 uczestnicy w asyście młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy GCKiB w Przemęcie przemaszerowali pod pomnik Serca Jezusowego na Rynek im ks. Mojżykiewicza.

Po odegraniu i odśpiewaniu hymnu państwowego delegacje władz samorządowych, placówek oświatowych, organizacji społecznych oraz strażaków złożyły pod tablicą pamięci wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze. Swoją obecność zaznaczyła również drużyna harcerzy z 7 Przemęckiej Drużyny Harcerskiej im. Jana Pawła II.

Jednym z głównych punktów święta było odsłonięcie Muralu Patriotycznego w Perkowie, którego pomysłodawcą było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.

Uroczystości odbyły się w atmosferze dumy narodowej i były świadectwem silnej wspólnoty oraz szacunku dla polskiej historii i kultury.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1