Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Innowacja i tradycja. I Wielkopolskie Samorządowe Forum KGW Powiatu Wolsztyńskiego.

Świętowanie wspólnoty i zaangażowania – te słowa najlepiej oddają ducha „I Wielkopolskiego Samorządowego Forum Kół Gospodyń Wiejskich”, które odbyło się 7 listopada w Wolsztynie. Wydarzenie to, zainicjowane przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Krzysztofa Grabowskiego, przyciągnęło przedstawicieli KGW z całego powiatu. Naszą gminę reprezentowało  89 osób.

Reprezentanci KGW z Kluczewa, Barchlina, Popowa Starego, Osłonina, Solca, Nowej Wsi, Radomierza, Siekowa, Borku, Siekówka, Przemętu, Sączkowa, Perkowa, Bucza Nowego, Kaszczoru, Solca Nowego, Bucza i Moch, pokazali, że gminy wiejskie są pełne zaangażowanych i kreatywnych ludzi, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Obecni na I Forum KGW dowiedzieli się, jakie programy skierowane na obszary wiejskie realizuje samorząd województwa wielkopolskiego.

Wśród honorowych gości obecna była Izabela Mroczek, Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich, która podkreśliła znaczenie roli kobiet w rozwoju lokalnych społeczności.

Wydarzenie było także okazją dla wójta gminy Przemęt, Janusza Frąckowiaka, do wyrażenia wdzięczności za trud i pracę włożoną przez KGW w rozwój i promocję regionu. Podczas swojego wystąpienia, wójt zaprosił na scenę koordynatorkę KGW w Gminie Przemęt, Panią Elwirę Michalewicz oraz Przewodniczącą KGW z Kluczewa, Małgorzatę Kortus, aby uhonorować ich wkład.

Spotkanie to nie tylko wyraz uznania dla dotychczasowych osiągnięć Kół Gospodyń Wiejskich, ale także impuls do dalszego działania i integracji społeczności lokalnych. Forum przyniosło wiele inspiracji i pomysłów, które z pewnością zaowocują w przyszłości. To dowód na to, że samorządność i współpraca mogą realnie wpływać na poprawę jakości życia na wsi.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1