Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Seniorzy na całym świecie mają dziś swój dzień

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora. To dobry moment, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób starszych. O podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Senior+ w Błotnicy pamiętał wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak  i dyrektorka GOPS w Przemęcie Barbara Ścigała.

– Z przyjemnością odwiedziliśmy seniorów z DDP Senior + w Błotnicy. Tak naprawdę zarówno październik, jak i listopad upływają pod znakiem troski o osoby starsze. Od lat robimy wszystko, co w naszej mocy, aby seniorom w gminie Przemęt żyło się jak najlepiej. Jednym z takich działań jest utworzenie Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Błotnicy – podkreśla wójt Janusz Frąckowiak.

W Dziennym Domu Pomocy Senior+ opiekę znajduje 20 podopiecznych, a chętnych wciąż przybywa. Nowoczesne centrum było jednocześnie pierwszym miejscem w Polsce, które połączyło dwie grupy wiekowe: maluchy z seniorami.

Oprócz wielkiej inwestycji, która powstała w Błotnicy, gmina ma cztery Kluby Seniora – w Buczu, Kaszczorze, Mochach i Przemęcie. Z warsztatów korzystają łącznie 44 osoby. Na zajęciach mają szansę zgłębić tajniki fotografii, malarstwa i rękodzieła.

Warto wiedzieć, że 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października – Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada – Światowy Dzień Seniora. Tego typu dni są świetnym powodem, aby uświadomić sobie, jak ważne powinny być dla nas starsze pokolenia. Często potrzebujące naszej pomocy, uwagi i troski.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1