Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu: Gmina inwestuje w defibrylatory AED

Z radością informujemy, że nasza gmina podjęła ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców. Dzięki środkom z budżetu gminy, udało się zakupić dwa nowoczesne urządzenia AED (automatyczne defibrylatory zewnętrzne), które są niezbędne do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Pierwsze z urządzeń zostało strategicznie zamontowane przy głównym wejściu do budynku Urzędu Gminy, aby było łatwo dostępne zarówno dla wszystkich mieszkańców i odwiedzających. Drugi defibrylator w zestawie z apteczką modułową umieszczono wewnątrz budynku, co zwiększa poziom bezpieczeństwa zarówno dla pracowników, jak i dla osób korzystających z usług urzędu.

Zakup tych urządzeń jest nie tylko inwestycją w zdrowie, ale przede wszystkim inwestycją w bezpieczeństwo nas wszystkich. Ich wartość wynosi łącznie 14.280,00 zł, jednak nie można przeliczyć na pieniądze wartości ludzkiego życia, które dzięki nim może zostać uratowane.

Pragniemy przypomnieć, że defibrylatory AED są proste w obsłudze i zaprojektowane tak, aby każdy, nawet osoba bez medycznego przeszkolenia, mogła z nich skorzystać w sytuacji kryzysowej. Urządzenia te automatycznie analizują rytm serca i jeśli to konieczne, wydają polecenie przeprowadzenia defibrylacji.

 

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1