Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Czujka pod choinkę”. Finał Konkursu w Wolsztynie

W piątek 8 grudnia w Komendzie Powiatowej PSP w Wolsztynie odbył się finał akcji „Czujka pod choinkę 2023”.

Mł. bryg. Przemysław Ruskowiak, Komendant Powiatowy PSP w Wolsztynie, osobiście przywitał zgromadzonych gości, w tym przedstawicieli władz terytorialnych oraz, co najważniejsze, trzydziestu laureatów konkursu.

Aby zdobyć jedną z pożądanych nagród – czujnik czadu, uczestnicy konkursu musieli poprawnie odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących bezpieczeństwa. Nagrody te, oprócz ich nieocenionej wartości praktycznej, mają ogromne znaczenie w edukacji i promowaniu świadomości o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla.

Gmina Przemęt, reprezentowana przez Annę Dobrowolską-Hylak, Zastępcę Kierownika Wydziału Organizacyjnego UG Przemęt, wsparła inicjatywę kwotą 1000 zł. Jest to dowód na to, jak ważne dla lokalnych władz jest bezpieczeństwo mieszkańców. Wójt Janusz Frąckowiak podkreśla, że inwestycja w takie przedsięwzięcia jest inwestycją w bezpieczeństwo i dobrostan społeczności.

Finał konkursu był okazją do zwrócenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa w domach, szczególnie w okresie zimowym, kiedy ryzyko zatrucia tlenkiem węgla jest wyższe. Czujniki czadu, choć małe, mogą uratować życie, a ich obecność w domach laureatów jest krokiem w stronę bezpieczniejszej przyszłości.

Inicjatywa ta jest doskonałym przykładem, jak działania profilaktyczne mogą łączyć się z edukacją i współpracą różnych instytucji. Jest to doskonałe przypomnienie, że bezpieczeństwo jest najcenniejszym prezentem, jaki możemy sobie nawzajem podarować.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1