Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs kulinarny „Karp Wigilijny”

2 grudnia w sali wiejskiej w Buczu odbył się świąteczny konkurs kulinarny „Karp Wigilijny” zorganizowany dla Kół Gospodyń Wiejskich. W wydarzeniu wzięło udział 18 kół, prezentując różnorodność potraw związanych z tradycyjnym karpiem wigilijnym.

W skład komisji konkursowej weszli doświadczeni eksperci kulinarni: Wojciech Wiciak, szef kuchni TYTKA FIT i TOSKANIA, Aldona Czaińska, wiceprezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolsztyn oraz Karol Biegański, kucharz z 14-letnim stażem, pracujący w restauracjach w Norwegii, Francji i Szwajcarii.

Komisja oceniała konkursowe dania pod kątem walorów smakowych, estetyki talerza, sposobu serwowania oraz nawiązania do tradycji bożonarodzeniowej. Po starannej degustacji, trudne zadanie postawione przed komisją zaowocowało jednomyślną decyzją.

Komisja konkursowa ustaliła następujące wyniki:

I miejsce KGW Biskupice

II miejsce KGW Osłonin

III miejsce KGW Borek

Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości i zaangażowania w tworzeniu tych wyjątkowych potraw!

Ten sam dzień był jeszcze jedną wyjątkową okazją do świętowania. Koło Gospodyń Wiejskich z Bucza obchodziło 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji zaproszeni goście oraz koła KGW z terenu gminy Przemęt złożyły życzenia oraz zaśpiewały gromkie „Sto lat!”. Wyjątkową niespodzianką były torty z racami, które pojawiły się na sali tuż po zakończeniu konkursu.
Ten dzień był pełen wspaniałych emocji!

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1