Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

 Bezpieczne Ferie 2024

W czwartek (18 stycznia) przy stawku w Przemęcie odbyło się spotkanie prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2024 r.”, zorganizowane z myślą o uczniach lokalnych szkół i przedszkoli.
To inicjatywa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, realizowana we współpracy z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie. W spotkaniu uczestniczyli Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie  mł. insp.  Katarzyna Sobczak-Kukawka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie kpt. mgr Damian Glapiak, uczniowie ze szkoły w Przemęcie, dzieci z przedszkola w Przemęcie oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Barchlin.

Celem tego wydarzenia było przede wszystkim zwiększenie świadomości młodzieży o zagrożeniach związanych z zimowymi zabawami na lodzie. W kontekście zbliżających się ferii zimowych, strażacy i policjanci skoncentrowali się na edukacyjnych działaniach, aby nauczyć młodych ludzi, jak zachować bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku.

Strażacy, w ramach krótkiej pogadanki, omówili zagrożenia, które mogą wynikać z nieostrożnego zachowania na zamarzniętych akwenach. Dzieci i młodzież miały okazję dowiedzieć się, jakie działania należy podjąć w sytuacji, gdy lód się załamie i ktoś wpadnie do wody. W demonstracji wykorzystano specjalistyczny sprzęt, który może być niezbędny w akcji ratunkowej, a także pokazano, jak wykorzystać przedmioty codziennego użytku, takie jak gałąź czy szalik, w sytuacji zagrożenia.

Pokaz był cenną lekcją praktyczną oraz doskonałą okazją do przypomnienia o konieczności zachowania ostrożności podczas zabawy na lodzie. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki tym działaniom edukacyjnym, uczniowie będą lepiej przygotowani do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1