Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Młodzi obywatele odkrywają tajniki samorządu. Lekcja WOS w Urzędzie Gminy

W styczniu grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Moch miała okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie (WOS), której gospodarzem był sam wójt gminy, Janusz Frąckowiak.

Spotkanie w sali sesyjnej było znakomitą okazją do zapoznania młodych ludzi z funkcjonowaniem lokalnego samorządu. Wójt Frąckowiak z pasją opowiadał o codziennych obowiązkach i wyzwaniach, z jakimi muszą mierzyć się urzędnicy. Wyjaśnił również, jakie sprawy mieszkańcy mogą załatwić w urzędzie. To rzadka okazja, aby młodzi ludzie mogli z pierwszej ręki dowiedzieć się o mechanizmach rządzących ich najbliższym środowiskiem.

Zainteresowanie uczniów było ogromne. Aktywnie uczestniczyli w lekcji, zadając wiele pytań, które świadczyły o ich głębokim zainteresowaniu tematem. To pokazuje, jak ważne jest organizowanie takich spotkań, które budzą ciekawość i zaangażowanie młodych ludzi.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniami ze strony uczniów, które zostały złożone wójtowi. Niewątpliwie było to dla niego ogromne wyróżnienie, a dla uczniów – niezapomniana lekcja, którą z pewnością będą jeszcze długo wspominać.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1