Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Połączyli siły. Nowy pojazd strażacki dla PSP Wolsztyn

6 lutego br. Wójt Gminy Przemęt, Janusz Frąckowiak, wziął udział w spotkaniu podsumowującym działania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie za miniony rok. Uroczystość, która odbyła się w siedzibie komendy w Wolsztynie, była również okazją do przekazania i poświęcenia nowego lekkiego samochodu ratowniczo-rozpoznawczego.

Zdobywanie nowoczesnego sprzętu jest kluczowe dla podnoszenia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy oraz poprawy efektywności akcji ratowniczych. Nowy pojazd, który teraz zasili szeregi komendy, jest wyrazem zaangażowania i współpracy pomiędzy różnymi szczeblami administracji.

Finansowanie zakupu samochodu było możliwe dzięki współpracy wielu instytucji. Gmina Przemęt przyczyniła się kwotą 50.000,00 zł. Pozostała suma została pokryta przez WFOŚiGW -150.000,00 zł., Powiat Wolsztyński- 49.885,00 zł., Gminę Siedlec -30.000,00 zł. oraz Gminę Wolsztyn-27.000,00 zł., co świadczy o znaczeniu, jakie ma solidarność regionalna w tak ważnych kwestiach, jak bezpieczeństwo publiczne. Łączny koszt pojazdu to 306 885,00 zł.

Wójt podczas spotkania podkreślił, że „nowy samochód to nie tylko sprzęt, to przede wszystkim nasze wspólne bezpieczeństwo”. Nowy samochód ratowniczo-rozpoznawczy to kolejny krok ku budowaniu silnej i bezpiecznej społeczności.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1