Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przeboje Mistrzów. Koncert smyczkowy na przemęckiej scenie

Dnia 24 marca w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy z przemęckiej sceny usłyszeć mogliśmy koncert smyczkowy. Artu’s Kwartet, składający się z czterech niezwykle utalentowanych artystek: Magdaleny Olech, Aleksandry Lesner, Zuzanny Wesołowskiej oraz Stanisławy Dziedziniewicz przeniósł nas w świat muzyki klasycznej. Zebranych na sali gości powitał p.o. Dyrektora GCKiB, Szymon Piechowiak. Swoją obecnością zaszczyciła Przewodnicząca Rady Gminy Przemęt, Elżbieta Wita.

Podczas koncertu „Przeboje mistrzów” zachwyciła nas nie tylko klasa każdej z Pań, ale także niepowtarzalny dźwięk, jaki wybrzmiewał z instrumentów – skrzypiec, altówki i wiolonczeli. Publiczność miała okazję spędzić niedzielę przy arcydziełach mistrzów takich jak Vivaldi, w tym jego znane „Lato” i „Wiosna”,  Kazanecki „Walc Barbary” oraz Federick Loewe „Przetańczyć całą noc”. Nie mogło zabraknąć również „Tańca węgierskiego” Johanness’a Brahmsa czy „Marzenia” Roberta Schumanna. Ponadto, w magicznym otoczeniu scenerii rozbrzmiewały kompozycje takich kompozytorów jak Fryderyk Chopin, Jacob Gade czy Irvin Berlin.

Ten koncert pozostanie w naszych sercach z pewnością na długo, inspirując do odkrywania piękna muzyki i sztuki. Dziękujemy wszystkim za udział w występie, który przyniósł nie tylko chwile rozrywki, ale również liczne refleksje nad bogactwem ludzkiego talentu. Niech muzyka nadal otwiera przed nami nowe horyzonty i inspiruje do dalszych działań.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1