Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Strażaka w Starym Widzimiu. Marian Skibiński uhonorowany

W niedzielę, 12 maja, w Starym Widzimiu odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Uroczystość zgromadziła liczne grono druhów strażaków z całego powiatu wolsztyńskiego, w tym przedstawicieli jednostek OSP z terenu gminy Przemęt z  Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Przemęcie dh Józefem Pauchem na czele oraz poczet sztandarowy.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem strażaków, którym przewodziła orkiestra dęta oraz mażoretki. Następnie odbyła się msza święta w intencji strażaków, która była wyjątkowym momentem refleksji i modlitwy za wszystkich, którzy codziennie narażają swoje życie, by chronić innych.

Po mszy świętej przystąpiono do ceremonii wręczenia odznaczeń i medali. Wyróżnienie honorową odznaką „Semper Vigilant – Wiecznie Czuwający” otrzymał druh Marian Skibiński, Prezes jednostki OSP Kaszczor. Odznakę wręczyli Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie dh Henryk Żok oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wolsztynie dh Józef Pauch.

Odznaka „Semper Vigilant – Wiecznie Czuwający” jest jednym z najwyższych wyróżnień przyznawanych strażakom ochotnikom. Symbolizuje nieustanną gotowość do niesienia pomocy i czuwanie nad bezpieczeństwem społeczności. Jest przyznawana za szczególne zasługi w działalności strażackiej, w tym za odwagę, profesjonalizm i wyjątkowe poświęcenie. Druh Marian Skibiński, jako Prezes jednostki OSP Kaszczor, przez lata wyróżniał się wzorową postawą i nieustannym zaangażowaniem, co czyni go godnym tego prestiżowego odznaczenia.

Gminę Przemęt reprezentowała Przewodnicząca Rady Gminy Monika Maćkowiak, która w imieniu Wójta Janusza Frąckowiaka złożyła strażakom życzenia i podziękowania za ich ofiarną służbę.

Uroczystość zakończyła się występem artystów z Wolsztyńskiego Domu Kultury, którzy swoim programem artystycznym dodali uroczystości wyjątkowego charakteru.

Serdeczne gratulacje składamy druhowi Marianowi Skibińskiemu za otrzymanie zasłużonej odznaki honorowej „Semper Vigilant – Wiecznie Czuwający”. To wyróżnienie jest świadectwem jego nieustannej czujności, oddania i pracy na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszej gminy. Jesteśmy dumni, że mamy w naszych szeregach tak zaangażowanych i oddanych strażaków. Życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji z pełnionej służby!

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1