Kontrast:
Rozmiar czcionki:
A A+ A++
Odstępy:
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
SHIFT + ALT + H - Strona główna
SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
SHIFT + ALT + 1 - Wybór Menu
ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczyste obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 3 maja Polacy obchodzą święto narodowe, które jest hołdem dla uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Tegoroczne obchody doniosłego święta odbyły się również w Przemęcie, gdzie miejscowa społeczność uczciła 233. rocznicę podpisania tej fundamentalnej dla państwa konstytucji.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, celebrowanej w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie wzięły udział liczne poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, szkół i organizacji z terenu gminy, a także delegacje oraz mieszkańcy Przemętu i okolic.

Po zakończeniu mszy uczestnicy, z mażoretkami Vena oraz przemęcką Młodzieżową Orkiestrą Dętą na czele, przemaszerowali na Rynek im. Ks. Mojżykiewicza. Tam odśpiewano hymn narodowy i złożono symboliczne wiązanki kwiatów oraz znicze, upamiętniając ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie historyczne. Podczas obchodów głos zabrał Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, który podziękował serdecznie wszystkim obecnym podczas obchodów, w szczególności pocztom sztandarowym, delegacjom szkół, przedszkoli, instytucji, organizacji oraz wszystkim mieszkańcom. Włodarz gminy podziękował również wszystkim tym, którzy wywiesili na swoich domach biało-czerwoną flagę na dowód świadomości i tożsamości narodowej.

Gmina Przemęt

Jagiellońska 8, 64-234 Przemęt
Tel. 65 549 60 72
Strona www: przemet.pl

Godziny otwarcia

  • pn. - pt. 07:30 - 15:30
Strona utworzona w standardzie WCAG 2.1